Via Sms – czy warto wziąć pożyczkę?

Via Sms – czy warto wziąć pożyczkę?
Rate this post
Strona Via Sms
Strona Via Sms

Via sms jest firmą prowadzącą działalność finansową, a dokładnie udziela pożyczek krótkoterminowych. Pożyczki są udzielane w wysokości od 500 złotych do 2000 złotych.  Firma swoją działalność prowadzi w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Ma swoje oddziały na rynku litewskim, szwedzkim, hiszpańskim, brytyjskim, czeskim oraz łotewskim. Marka należy do spółki Via sms Group. Jest to łotewska grupa. Przedsiębiorstwo na rynku finansowym działa od czterech lat. Polski oddział ma swoją siedzibę w Warszawie.

Osoba, która chce wziąć pożyczkę musi posiadać konto w banku oraz własny numer telefonu komórkowego. Potencjalnymi pożyczkobiorcami mogą być osoby znajdujące się przedziale wiekowym 20 do 65 lat. Poza tym trzeba mieć udokumentowany stały dochód oraz pozytywną historię kredytową.  Żeby wziąć pożyczkę trzeba najpierw na stronie internetowej wypełnić formularz, w którym należy określić, jaką kwotę chce się wziąć i na ile. W przypadku pierwszej pożyczki maksymalna kwota to 500 złotych.

W przypadku drugiej pożyczki można maksymalnie wziąć 1100 złotych, a w przypadku trzeciej 1500 złotych. Maksymalna kwotę, czyli 2000 złotych można wziąć za czwartym razem. Po określeniu kwoty i terminu spłaty pożyczki należy wpisać swoje dane. Potem klient powinien otrzymać smsem kod, który należy wpisać do formularza znajdującego się na stronie internetowej. Następnie potencjalny pożyczkobiorca musi zrobić przelew ze swojego osobistego konta bankowego.

Jest to konieczne, ponieważ dzięki temu firma może potwierdzić tożsamość klienta. Po przejściu pozytywnie weryfikacji klient powinien otrzymać decyzję o przyznaniu pożyczki. Pieniądze na koncie powinny pojawić się po kilkunastu minutach. Istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki.

Via Sms - opinie pożyczkobiorców:

 1. I jak sie sprawdza? Jak w przypadku kiedy ktoś się spóźnia z pożyczką?

  Odpowiedz
  • Z tego co ja sie orientuje to mozna przedłużyć termin spłaty, ale oczywiscie wiąże sie to z dodatkowymi kosztami. Ile one dokładnie wynoszą to nie wiem, bo mi sie na szczescie udało spłacic w terminie

   Odpowiedz
 2. Można u nich dorobić tak z 50 zł za polecanie pożyczek znajomym…

  Odpowiedz
 3. Jak się boje tych wszystkich chwilowek tak ostatnio zostałem przyparty do muru no i już nie miałem wyjścia…wziałem pieniądze wlasnie w tym via sms i musze przyznać, ze naprawdę było ok, te pozyczki nie są tanie, ale to norma, na pewno jednak nie czuje się oszukany przez jakies ukryte opłaty, ile było napisane przy pożyczaniu tyle spłaciłem i jest wszystko ok, wiec chyba fajnie.

  Odpowiedz
 4. Ogromny plus za to, ze od drugiej pozyczki można już wnioskować o pieniądze przez esa, nie trzeba awet na stronie wchodzić. Szkoda tylko ze okres spłaty to maksymalnie 30 dni, są już chwilówki gdzie ma się na to 2 miesiące i to według mnie lepsze, ale za to droższe są te pozyczki, a tutaj znośnie.,

  Odpowiedz
 5. jest ok, jak ktoś musi brac chwilowke to ten via sms jest według mnie dobrym miejscem do tego.

  Odpowiedz
 6. heh, mnie tu coś śmierdzi bo pierwsza pozyczke wziałem, dostałem kod na esa, dostałem kase, zaplacilem i po jakims czasie chciałem kolejna to wysłałem już esa ze chce kase, minęło kilka dni i cisza…dziwna sprawa, nie byłem niezadowolony z oferty tej firmy, ale boje się ze wykorzystają moje dane do czegos bo skoro się nie odzywają to dziwnie to wygląda/.

  Odpowiedz
 7. może jakiś błąd systemu albo cos takiego bo ja dwa razy brałem już pieniądze przez sms i odpowiedz jest prawie natychmiastowa, a kaska wpada na konto tez szybko.

  Odpowiedz
 8. Spoko, chwilówek nie ma co chwalić gen eralnie, ale w tym wypadku jest przyzwoicie, nie ma co liczyc ze będzie tanio, ale chociaż nie urkywają żadnych opłat.

  Odpowiedz
 9. Ja daje wielki plus za brak opłat ukrytych!

  Odpowiedz
 10. no pozyczki to się bierze łatwo, ale ludzie dodzwonić się tam do nich to jakaś tragedia…ja mam z tym ogromne problemy, a szkoda bo wygląda to mało profesjonalnie niestety.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz