Jak skutecznie oszczędzać swoje pieniądze?

Choć w naszym kraju żyje się coraz lepiej, zarobki systematycznie rosną, a przez deflację ceny wielu produktów nieco spadły, to jednak wciąż zarobienie pieniędzy wcale nie jest takim prostym zadaniem. Jeszcze jakiś czas temu bardzo popularne było oszczędzanie poprzez lokaty bankowe. Dzisiaj jednak niestety staje się to coraz mniej atrakcyjnej. Podstawowym problemem jest tutaj fakt bardzo niskich stóp procentowych. Z jednej strony potaniały nam przez to kredyty, ale z drugiej wielkość zwrotu z lokat jest śmiesznie mała i często nie pokrywa nawet wartości inflacyjnej. Dużo lepsze jest dzisiaj chociażby inwestowanie w nieruchomości. Te bardzo bezpieczne i atrakcyjne formy oszczędzania wymagają jednak posiadania już dużych środków finansowych, a jak wiadomo większość z nas nie dysponuje takimi pieniędzmi. Warto jednak pamiętać o tym, że dzięki odpowiedniemu postępowaniu możemy skutecznie oszczędzać pieniądze po prostu na co dzień. Jak sprawić więc, aby w naszym portfelu każdego miesiąca było trochę więcej?

Rezygnujemy z niepotrzebnych nam rzeczy

Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego z jak wielu niepotrzebnych usług finansowych korzysta na co dzień. Wykupujemy różne abonamenty, posiadamy zupełnie zbędne karty kredytowe za które płacimy, mamy taryfy w telefonach, których nigdy nie wykorzystujemy, a lista ta może być zdecydowanie o wiele dłuższa. Warto dokładnie przyjrzeć się naszym stałym opłatom, przeanalizować je i z pewnych rzeczy zwyczajnie zrezygnować, jeśli jest to oczywiście możliwe.

Na zakupy z listą

Zazwyczaj jednak najwięcej swoich pieniędzy tracimy na naszych codziennych zakupach. Sklepy, w szczególności te duże, z prawdziwą premedytacją stosują różne techniki rozmieszczania towaru, aby tylko zachęcić nas do dodatkowych zakupów. Ile to razy wracaliśmy przecież z zakupów, gdzie w torbach znajdowaliśmy rzeczy kompletnie nam niepotrzebne? Najlepszym lekarstwem na to jest po prostu korzystanie z listy zakupowej. To najprostsze z możliwych rozwiązań. Przed zakupami dokładnie analizujemy co jest nam potrzebne i spisujemy to na liście. Później w sklepie poszukujemy produktów według tej listy, nie zastanawiamy się za długo i w efekcie wychodzi ze sklepu z paroma dodatkowymi złotówkami w kieszeni. Jeśli przemnożymy to przez cały miesiąc to naprawdę okaże się, że pieniążków jest sporo.

Korzystamy z porównywarek

Na koniec ważna rada dla wszystkich robiących zakupy w sieci. Naprawdę warto korzystać z porównywarek cen. Dzięki nim będziemy mogli przy każdych zakupach zaoszczędzić dużo pieniędzy kupując produkty tej samej jakości.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Taaaa, jasne żeby tak było to trzeba mieć w ogole z czego oszczedza :/ kiedy podnisoa sensownie minimalna krajową, a do tego zwieksza kwote wolną od podatku??!!

  2. To chodzenie do sklepu z lista to naprawdę dobry patent, poelcam każdemu, ja już od dawna nie lapie się na sztuczki marketów, lece po to co naprawdę potrzebuje 😀

  3. Dodalnym jeszcze rezygnacje z browarka 😛 nie dość ze kasa zostanie w portfelu to i brzuszek będzie mniejsz 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *