Umowa pożyczki – elementy, na które należy zwrócić uwagę

W obecnych czasach otrzymanie pożyczki nie jest zbyt skomplikowaną sprawą. Nie trzeba spełniać, jakiś specjalnych warunków, żeby otrzymać pożyczkę. Ważne, żeby być obywatelem Polski i posiadać stałe źródło dochodów. Są instytucje, które oferują nawet wzięcie pożyczki bez wychodzenia z domu.Mało skomplikowane procedury oraz krótki okres czekania na pieniądze sprawia, że ludzie coraz chętniej zaciągają pożyczki. Warto jednak przed wzięciem pożyczki dobrze się zastanowić, czy będziemy wstanie spłacić zaciągnięte zadłużenie. Ponadto bardzo ważne jest dokładne przeanalizowanie umowy pożyczki, a zwłaszcza zwrócenie uwagi na kilka istotnych elementów.

Po pierwsze należy sprawdzić, jak wysokie jest oprocentowanie pożyczki. Warto w przypadku oprocentowania porównać inne oferty, czy nie są przypadkiem korzystniejsze. Ponadto należy sprawdzić, czy zawarcie umowy nie wiąże się z dodatkowymi kosztami takimi, jak prowizje, ubezpieczenia, czy samo rozpatrzenie wniosku.

Również warto zorientować się ile kosztuje przedłużenie terminu spłaty pożyczki i czy w ogóle jest to możliwe. Ponadto trzeba pamiętać o sprawdzeniu wiarygodności instytucji, w której ma się zamiar zaciągnąć pożyczkę. Wystarczy sprawdzić, czy znajduje się na liście podmiotów objętych nadzorem finansowym. Aby ustrzec potencjalnych pożyczkobiorców, przed zaciągnięciem pożyczek na wysoki procent prowadzona jest kampania społeczna na ten temat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. Eee ale po co umowa? Wystaczy graba i męskie słowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *