Transfergo – szybkie i bezpieczne przelewy z zagranicy. Czy aby na pewno? Wasze opinie

Czy też macie wrażenie, że przelewy zagraniczne są zwyczajnie za drogie? O ile robi się je naprawdę od przypadku do przypadku, to wielkiego problemu zapewne nie ma. Mnóstwo Polaków mieszka i pracuje jednak poza granicami swojego kraju. Zazwyczaj zarobione pieniądze są przelewane do rodziny w Polsce i tutaj rodzi się już problem. Po podsumowaniu rocznych wydatków ponoszonych na obsługę takich przelewów nagle okazuje się, że to całkiem wysoka kwota. Czy można jakoś temu zaradzić?

Jak przesyłać pieniądze z zagranicy?

Wydawać się może, że w XXI wieku nie istnieją granice, a już na pewno nie w obrębie Unii Europejskiej. Niestety jednak w przypadku przelewów bankowych takie granice istnieją. Naturalnym jest, że dokonując przelewu w innej walucie, niż waluta rachunku odbiorcy, potrzebne będzie przewalutowanie. W idealnym świecie przewalutowanie wykonywane byłoby po kursie rynkowym z danego dnia, ale niestety w przypadku banków tak się nie dzieje.

To fakt, że niektóre banki chwalą się tym, że nie zarabiają na przewalutowaniu, ale niestety teoria swoje, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Może i samo przewalutowanie będzie po kursie rynkowym, ale dodatkowe prowizje oraz opłaty i tak zostaną nałożone. Można oczywiście skorzystać również z systemów transferu pieniędzy, ale i tutaj dochodzą dodatkowe opłaty, które w rocznym rozliczeniu nie wyglądają zbyt dobrze.

Istnieje jednak jeszcze jedna alternatywa. Są nią specjalne systemy internetowe, które skupiają się właśnie na przelewach walutowych. Na czym polega zasada ich działania? W większości przypadków należy w takim serwisie założyć swoje konto użytkownika. Automatycznie jest do niego przypisywany indywidualny numer rachunku. Wystarczy zlecić przelew za pośrednictwem serwisu, a następnie wpłacić odpowiednią kwotę na swoje wirtualne konto. Serwisy takie chwalą się nie tylko atrakcyjnymi kursami przewalutowania, ale także minimalnymi, często nawet zerowymi opłatami dodatkowymi. Jednym z takich system jest TransferGo i to właśnie jemu przyjrzymy się teraz nieco bliżej.

Co to jest? Krótka historia

Firma tak naprawdę już od 2012 roku istnieje na rynku, skupiając się głównie na przelewach walutowych, a więc niewątpliwie może pochwalić się naprawdę dużym doświadczeniem. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych informacji, firma chciała poprzez swoją działalność zakończyć erę monopolu na tym rynku. Faktycznie jeszcze na początku obecnego stulecia to właśnie banki były odpowiedzialne za większość przelewów zagranicznych. Klienci w zasadzie mieli niewielkie możliwości na to, aby uniknąć wysokich opłat za transakcje tego typu.

Obecnie TransferGo to już naprawdę rozwinięty system, który każdego roku generuje milionowe obroty i ma stale rosnącą bazę klientów. Na dzień dzisiejszy serwis obsługuje waluty aż 47 krajów z całego świata i, jak wynika z oficjalnych informacji, stale dąży do tego, aby poszerzać te możliwości. Wykonywanie przelewów zagranicznych poprzez ten system ma być nie tylko możliwie najtańsze, ale także szybkie i bezproblemowe. Firma przy tym chwali się na każdym kroku, że działa w całkowicie przejrzyście, od razu informując swoim klientów o wszystkich kosztach związanych z przelewem.

Opłaty i kursy wymiany walut

Zacznijmy może od samych kosztów przewalutowania. TransferGo oferuje swoim klientom wymianę walut, w ramach realizowanego przelewu, zgodnie z rynkowym kursem w dniu zlecania transakcji. Bardzo łatwo się o tym przekonać, nie tracąc swoich pieniędzy. Na głównej stronie widnieje specjalny kalkulator, który pozwala na sprawdzenie kursu, po jakim zostanie przeliczony konkretny przelew.

Co dalej z opłatami? Tak naprawdę wysłanie przelewu zagranicznego przez ten portal może być faktycznie kompletnie darmowe. Żadna prowizja czy opłata nie jest bowiem pobierana wtedy, gdy wybierze się przelew standardowy. Jego wadą jest to, że czas realizacji wynosi do 3 dni roboczych, ale za to nic nie zapłacimy.

Można wybrać również drugą opcję przelewu szybszego. Tutaj firma gwarantuje, że pieniądze pojawią się na rachunku odbiorcy już kolejnego dnia robocze. W tym przypadku zostanie naliczona opłata i wynosi ona 4,99 zł. Dobrą wiadomością jest jednak to, że opłata jest stała, a więc wielkość przelewu nie ma na nią wpływu.

Istnieje jeszcze jedna opcja. Jest to przelew z gwarantowanym doręczeniem kolejnego dnia do południa. Dotyczy ona jednak tylko przelewów na kwotę nie większą, jak 9 tysięcy złotych. Musi być to także przelew złożony późnym wieczorem lub poza godzinami pracy TransferGo. W tym przypadku opłata wynosi 14,99 zł i również jest stała.

Dodatkowa prowizja może być naliczona w przypadku niektórych walut i na oficjalnej stronie znajduje się pełna tabela z tym związana. Nawet jednak jeśli tak będzie, to informacje o opłatach pojawią się jeszcze przed zleceniem przelewu.

Bezpieczeństwo i weryfikacja użytkownika

Zastanawiacie się, czy korzystanie z tych usług jest bezpieczne. Naszym zdaniem już sam fakt, że TransferGo jest firmą zarejestrowaną na Wyspach Brytyjskich dobrze świadczy o niej samej. Nie jest to instytucja działająca w tzw. rajach podatkowych, co u wielu osób może budzić pewne zastrzeżenia. Ponieważ firma zajmuje się szeroko pojętymi finansami, posiada brytyjską autoryzację FCA na prowadzenie takiego biznesu. Dodatkowo serwis chwali się nowoczesnymi systemami zabezpieczającymi dane osobowe, jak i same transakcje finansowe.

Sama rejestracja oraz weryfikacja konta nie powinna nikomu sprawić problemów. Cała procedura zaczyna się od wypełnienia formularza, w którym uzupełnia się wymagane dane osobowe. Pamiętajcie, że musicie podawać te same dane, co na rachunku bankowym, z którego będziecie zasilać wirtualne konto do przelewów.

Po podaniu danych przyjdzie jeszcze wiadomość aktywacyjna na skrzynkę elektroniczną i w zasadzie już można robić przelewy. Osoby dokonujące większej ilości przelewów, mogą być poproszone o przesłanie zdjęcia swojego dowodu tożsamości w ramach weryfikacji dodatkowej.

Reklamacje

Ponieważ TransferGo to legalna instytucja finansowa, istnieje tam również rozbudowany system reklamacyjny. Zgłoszenia takie są jednak zawsze rozwiązywane indywidualnie, a więc nie istnieje żaden standard mówiący o tym, ile cały proces będzie trwał. Reklamacje należy po prostu zgłaszać na elektroniczną skrzynkę serwisu, a następnie zaczekać na odpowiedź.

Opinie

Wydaje nam się, że tym razem nie ma nawet co jakoś mocno przyglądać się opiniom zamieszczanym w sieci przez klientów. Dlaczego? Firma cieszy się bowiem doskonałą opinią w serwisie TrustPilot. Średnia z wszystkich wystawionych ocen to aż 9,6 na 10 możliwych punktów, a więc wydaje nam się, że to nie podlega dalszej dyskusji. W sieci można też znaleźć inne opinie o transfergo, wiec warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki decydujace o skorzystaniu z usług danej firmy czy marki.

Czy warto skorzystać?

Naprawdę polecamy każdemu, kto regularnie robi przelewy zagraniczne, przeliczenie sobie kosztów. Wystarczy sprawdzić roczny wydatek na przelewy bankowe, a później porównać go z rocznym wydatkiem, jaki poniesie się w przypadku wyboru tego systemu. Istnieje duża szansa na to, iż okaże się, że rezygnacja z usług bankowych przyniesie tutaj duże oszczędności.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.2]

Transfergo - opinie z forum:

  1. orientuje się ktoś, czy system działa także w drugą stronę? W sensie ktoś może mi przelać pieniądze na mój rachunek wirtualny w tym systemie? Będę wdzięczny za jakieś informacje.

  2. Ktoś korzysta może z tego serwisu? Dajcie proszę znać, czy faktycznie można z jego pomocą bezpiecznie dokonywać tych przelewów.

  3. takie pytanie, czy serwis naprawdę wymaga wysyłania zdjęć swoich dokumentów dla potwierdzenia tożsamości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *