Oszczędzanie na przyszłość dziecka – jak się za to zabrać?

W obecnych trudnych czasach młodzi ludzie mają utrudniony start w dorosłość. Ciężko znaleźć jest pracę i się usamodzielnić, dlatego warto swojemu dziecku, czy wnukowi w tym pomóc odkładając na jego przyszłość. Jak to można zrobić? Są różne produkty, które oferują taką możliwość. Jednym z najprostszych tego typu produktów są po prostu lokaty bankowe. Jest to produkt powszechnie uważany za najbezpieczniejszy. Jednak trzeba się również liczyć, z tym, że ten produkt ma w swojej ofercie najniższy procent zysku. Ponadto lokatę trzeba, co jakiś czas odnawiać.

Można również zdecydować się na konto oszczędnościowe. Inną opcją zainwestowania w przyszłość dziecka są obligacje skarbowe. Jest to dobra opcja dla rodziców, którzy planują długoterminowe oszczędzanie. Obligacje są łatwo dostępne i gwarantują, że inwestujący nie straci na tego typu inwestycji. Inną dostępną formą oszczędzania dla swoich dzieci jest polisa posagowa.

Dziecko otrzymuje po ukończeniu osiemnastego roku życia kwotę w wysokości sumy ubezpieczeniowej, jaka określona była w umowie. Ponadto w przypadku śmierci rodziców ich dziecko otrzyma sumę ubezpieczenia, bez względu na to, w jakim w wieku się znajduje.

Jest również ono zwolnione z płacenia składek do uzyskania pełnoletności, tym zajmuje się Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Inną forma oszczędzania są fundusze inwestycyjne. Polegają one na tym, że rodzic musi w ciągu roku wpłacić określoną sumę.

Można ją wpłacać w ratach. Umowa zazwyczaj trwa kilka lat, ale istnieje możliwość jej przedłużenia. Jak widać jest sporo form zabezpieczenia przyszłości swojego dziecka i warto z tych możliwości skorzystać.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]