Vivus – opinie i doświadczenia pożyczkobiorców. Warto brać pożyczkę? Zapraszamy na forum

Vivus to firma zajmująca się mikropożyczkami, popularnie nazywanymi w Polsce chwilówkami, która z całą pewnością przyczyniła się do rozwoju tej formy pożyczania pieniędzy. Firma chwali się przede wszystkim oferowaniem swoim nowym klientom pierwszych pożyczek bez żadnych opłat oraz dobrymi opiniami.

Oznacza to, że podczas brania pożyczki nie są naliczane prowizje, nie ma oprocentowania, a także różnych dodatkowych opłat związanych z pożyczką. Poprawne spłacenie pierwszej pożyczki zawsze otwiera niejako drogę do zaciągania kolejnych, gdzie z każdą kolejną pożyczką rośnie jej maksymalna wysokość, na zasadzie budowania zaufania do klienta.

vivus-strona-internetowa
Strona www.vivus.pl

Działalność firmy Vivus

Firma Vivus działa nie tylko w Polsce, ale także  na terenie wielu innych krajów, nie tylko w samej Europie. W przypadku polskich klientów pożyczki można brać nie tylko online lub przez telefon, ale także w wielu ulicznych kioskach prowadzonych przez sieć Ruch. Pożyczki oferowane przez firmę nie są dostępne dla każdego.

Pożyczkodawca przede wszystkim weryfikuje swoich klientów we wszystkich najważniejszych bazach danych dłużników, do których można zaliczyć między innymi KRD oraz BIK. Poprzez takie rozwiązanie, jak zapewnia firma, możliwe jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa związanego z pożyczaniem pieniędzy, a więc jednocześnie i obniżenie kosztów związanych z udzielaniem samej pożyczki.

Termin spłaty pożyczki

Większość udzielanych przez firmę pożyczek spłaca się w przeciągu 30 dni oddając całą pożyczoną kwotę wraz z odsetkami (w przypadku drugiej i każdej kolejnej pożyczki). Osoby korzystające z oferty mają jednak możliwość odroczenia spłaty swojego długu informując o takiej potrzebie przed upływem terminu na aktualną spłatę raty. W zależności od czasu, na jaki ma zostać przedłużona pożyczka, wysokość opłat z tego tytułu odpowiednio rośnie.

Umowa pożyczki
Umowa pożyczki

Korzystanie z pożyczek od firmy Vivus najwygodniejsze jest poprzez wejście na stronę internetową. Podstawę stanowi tutaj graficzny kalkulator, który w prosty sposób prezentuje to ile pieniędzy otrzymuje się na rękę po otrzymaniu pożyczki, ile będzie trzeba spłaci oraz w jakim terminie. Vivus zapewnia swoich klientów o tym, że decyzja o przyznaniu pożyczki jest bardzo szybka, nawet w kilka minut, a formalności ograniczone są do minimum.

Bank gwarantuje uzyskanie pieniędzy nawet tego samego dnia w przypadku dokonania przelewu weryfikacyjnego, przy ubieganiu się o pożyczkę, z konta jednego z banków dostępnych na liście na stronie internetowej. Minimalna kwota możliwej pożyczki w firmie wynosi 100zł, a maksymalnie można pożyczyć 3500zł, ale tylko w przypadku zaufanych klientów.

Pierwsza udzielana przez firmę pożyczka może być na kwotę nie wyższą niż 1400zł. Kolejne pożyczki udzielane są odpowiednio na maksymalne kwoty 2000zł, 2600zł, 3000zł oraz 3500zł. Okres spłaty można ustalać dowolnie, ale wyłącznie w przedziale od 1 do 30 dni. Firma zaprasza na swój profil na Facebooku, Google Plus i Youtube.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.5]

Vivus - opinie z forum:

 1. Ja mam jakiś problem z kontaktowaniem się z nimi, nie wiem czemu, ale nie mogę dodzwonić się na tę infolinię, ciągle odrzuca mi połączenia…ktoś wie gdzie w warszawie znajduje się ten ich stacjonarny punkt? Bardzo bym prosił o informacje bo jest mi to niesłychanie wręcz potrzebne!

 2. Orientujecie się jakie dokumenty potrzebne są do wzięcia ej ierwszej pożyczki? Na gębę dają czyli wystrarczuy dowód czy jakieś zaświadczenia o zarobkach także?

  1. Nie musisz mieć zaświadczenia o zarobkach. Można formularz na ich stronie vivus.pl wypełnić, tylko dane z dowodu podajesz i tyle. Przynajmniej ja tak robiłam, pieniądze przyszły sprawnie.

 3. Tez mam coś porblem z infolinią, nie wiem czemu nie mogę się dodzwonić?

 4. Ludzie proszę, podzielce się jakimiś opiniami na temat tej firmy pożyczkowej???proszę, na pewno ktoś korzystał i może powiedzieć jak to wygląda, czy faktycznie nie ma ukrytych opłat, czy to co na umowie to tyle trzeba oddać. Proszę powiedzcie bo strasznie potrzebuję pieniędzy, ale mam obawy przed takim pożyczaniem, bank mi nie da bo mam nieudokumentowane do końca dochody, te udokumentowane są za niskie dla kredytu…

 5. Ktoś powie mi jak się zskontaktowac z tym czatem online? Pojawia mi się szare okiekno jak próbuję go uruchomić i kaplica, nic nie można zrobić…

 6. A masz aktualne wtyczki w przeglądarce? Nie wiem dokładnie z czego korzysta ten czat, ale zazwyczaj jest to java, więc musi być aktualna bo inaczej nie pójdzie faktycznie…

 7. Jakie są godziny pracy tej firmy i czy telefon jest u nich czynny całą dobę? W zasadzie chodzi mi o to czy Vivus udziela pożyczek nawet w środku nocy, nie wiem czy to jakiś automat weryfikuje te wnioski czy jak to jest? Wiecie, może ktoś pożyczał pieniądze w nocy? 😛

 8. Pogubiłam się normalnie, w jednym miejscu jest że można pożyczyć do 1400zł, a w innym potem że nawet do 3500zł…to kurdę jak to w końcu jest, na jakie pieniądze maksymalnie mogę liczyć???

 9. Właśnie, jest jakiś kalkulator na stronie żeby sprawdzić ile mogę pożyczyć? Potrzebuję około 1.5 tysiąca na wyprawkę dla swoich dzieci i to na już, a w portfelu pustkami świeci…

 10. Przecież jak byk jest napisane że wysokość maksymalna pożyczki zależna jest od stażu w firmie, czytać nie umiecie czy jak??? Pierwsze pożyczka jest do 1400zł, a później każda kolejna spłacona to coraz większa kwota maksymalna, do 3500zł ostatecznie…co za naród.

 11. Nie mam w tej chwili na spłate swojej pożyczki, 1000zł wzięłam i wczoraj minął termin spłaty :/ wiem ze źle zrobiła, ale powiedzcie mi czy jakaś windykacja to tam działa??? Co ja mam zrobić teraz?

 12. Dlaczego nikt nie pisze żadnych opinii o tych pożyczkach? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami bo zastanawiam się właśnie czy vivus czy wonga, po głowie mi w sumie jeszcze filarum chodzi, ale te dwie pierwsze chyba jako priorytetowe, Dajcie znać.

 13. Ej ludzie, naprawdę można w kiosku sobie wziąć pożyczkę od vivus? Straszne jaja jeśli tak się da, ktoś brał przypadkiem i może powiedzieć jak to konkretnie wygląda???

 14. Interesuje mnie kwestia zwiazana z tym czy vivus weryfikuje bik podczas sprawdzania wniosmów kredytowych? Nie wiem czy w krd jestem, ale w bik to na pewno bo nie tak dawno temu miałem problemy ze spłatą kredytówki, choć już zostały rozwiązanie, ale pewnie negatywna historia pozostała.

 15. A ja tam już nie raz dzwoniłem do nich na infolinię i nie miałem problemów…nie wiem co ludzie wypisują o tym że dodzwonić się nie mogą, zawsze za pierwszym razem hehe 😀

 16. Masz napisane przecież, że oni weryfikują pożyczkobiorców w większości tych różnych baz dłużników. Nie mam pojęcia czy jak ktoś jest w takim bik chociażby to od razu odrzucają wniosek czy moe wymagają czegoś dodatkowego. Po to masz zakładke kontakt żeby zadzwoni czy napisać i się dowiedzieć…

 17. Ale super, konsolke se kupie miesiąc wcześniej może dzięki tej pożyczce, brakuje mi jeszcze 300zł i będę je miał gdzieś za 3 tygodnie 😀 to jest pożyczka na raty rozumiem, tak? Czy jakoś inaczej to się odbywa bo kompletnie nie mam doświadczenia w tej kwestii.

 18. Gdzie jest jakaś lista tych oddziałów ludzie??? Pomóżcie proszę bo ja nie chce przez internet.

 19. Proszę niech ktoś się nareszcie wypowie w kwestii tego jak wygląda pożyczanie pieniędzy tam??? Czytaliście umowę może, są ukryte opłaty??? Piszcie proszę jak braliście już pieniądze…

 20. Przecież jak umowę dostaniesz to mżesz sobie ją na spokojnie przeczytać przed zaakceptowaniem, nikt nie goni, a regulaminy masz na stronie…nie rozumiem o co te płacze.

 21. A ja zapomniałam spłacić w terminie…durna bondyna ze mnie, ale co teraz? Mam po prostu przelać, żadnych odsetek tam nie będzie???

 22. Po jakiego jest ta rejestracja na ich stronie co, bo nie bardzo kumam? Znowu jakieś zbieranie danych osobowych i potem sprzedawanie ich czy jak??? O co tutaj biega?

 23. Ludki, ile tak mniej więcej jest czasu na spłate tej pierwszej pożyczki co to ponoć darmowa jest? To da radę jakoś na raty rozkładać czy co?

 24. Ta, jest darmowa hehe, bierzesz i zapominasz o niej xD kurde sam musze spróbować i chyba sobie pożyczyć tam kaske, a co tam, akurat szykuje się mega wydatek na uato bo o rozrządzie trzeba pomyśleć to potestuje sobie vivusa.

 25. Podstawowe pytanie panie i panowie, vivus czy wonga bo oferty wydaj ą mi się bliźniaczo podobne 😛 do której firmy macie większe zaufanie?

 26. Gdzie to są te inne kraje co to oni udzielają pożyczek? Myslalem ze tylko my takie biedaki musimi z chwilówek korzystać 😛

 27. Pompa, w kiosku można kase pożyczyć 😀 a na dworcu w toalecie babcia klozetowa także wnioski przyjmuje? Pliss o info hahaha 😀

 28. Czy wnioski o ten kedyt w Vivus to można składać tylko online czy da radę także telefonicznie?

 29. Mam tylko jedno pytanie, co z osobami, które nie mają polskiego obywatelstwa, ale mieszkają w kraju? Można uzyskać taką pożyczkę czy nie da rady?

  1. raczej nie będzie z tym żadnego problemu, ale musisz dowiedzieć się bezpośredno u źródła tzn w firmie vivus

 30. Ja kilka razy już brałam u nich pożyczke, szybko wypełnia się formularz na vivus,pl, nie potrzeba żadnych zaświadczeń czy coś, a zawsze spłacałam w terminie to i nie miałam problemów żadnych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *