Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

Obecnie wybór kont osobistych jest bardzo duży. Banki prześcigają się w ofertach, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Jak wybrać najlepszą ofertę, która spełni oczekiwania i preferencje? Po pierwsze należy porównać opłaty, z jakimi wiąże się założenie i prowadzenie konta. Stawki w bankach są różne. Warto dowiedzieć się ile kosztuje utrzymanie konta, wypłata z bankomatów, wydanie karty oraz jej utrzymanie, czy koszt zlecenia przelewów.

Osoby, które często wybierają pieniądze powinny sprawdzić, czy są jakieś limity wypłat i z jakich bankomatów można bezpłatnie wybierać pieniądze. Osoby, które chcą mieć konto online powinny zapoznać się z systemem bankowości elektronicznej danego banku. Można to zrobić korzystając z wersji demo.

Warto zwrócić uwagę na to, czy konto jest proste w obsłudze, czy można z niego bezpiecznie korzystać. W przypadku bezpieczeństwa dobrze jest sprawdzić, jakie formy bezpieczeństwa bank oferuje, czy są to np. tokeny, kody sms, czy podpis elektroniczny. Warto również sprawdzić, jakie bank oferuje dodatkowe funkcje. Sporo banków ma w swojej ofercie zarządzanie domowymi finansami, generowanie informacji z Biura Informacji Kredytowej, ubezpieczenie i inne.

Można również połączyć konto osobiste z kontem oszczędnościowym. Wybierając konto osobiste warto poświęcić trochę czasu na jego wybór. Powinno się przeanalizować opcje, jakie oferuje dany bank. Nie powinno się tej decyzji podejmować pochopnie, czy dlatego, że dany bank jest najpopularniejszy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]