Tax-Pol – podmiot zajmujący się zwrotami podatków z zagranicy. Czy warto skorzystać? Wasze opinie

Strona tax-pol.pl
Strona tax-pol.pl

Tax-pol jest firmą zajmującą się odzyskiwaniem zwrotu podatków. Przedsiębiorstwo swoja działalność prowadzi od dwunastu lat. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Tax-pol posiada tytuł agenta urzędu podatkowego HM Revenue & Customs w Wielkiej Brytanii oraz Belastingdienst w Holandii. Firma oferuje odzyskiwanie zwrotu podatku z Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Osoby, które chcą ubiegać o zwrot musza posiadać określone dokumenty.

W przypadku Wielkiej Brytanii jest to zaświadczenie o zarobkach. Są dwa rodzaje zaświadczeń. Pierwsze z nich to P45, które jest wydawane pracownikowi, gdy ten zakończy pracę. Drugie zaś to P60, które pracownik otrzymuje na koniec roku podatkowego. W przypadku Holandii konieczne jest posiadanie karty podatkowej AAROPGAAF, którą pracownik powinien otrzymać od pracodawcy na koniec roku podatkowego.

Ponadto wymagany jest numer BSN, który wydawany jest przez Urząd Skarbowy w Holandii. Zaś w Niemczech trzeba mieć kartę podatkową Lohnsteuerkarte, którą pracownik otrzymuje na zakończenia roku podatkowego. W sytuacji, gdy pracownik takiej karty nie otrzyma można wykorzystać zaświadczenie podatkowe, które jest zastępczą wersję karty podatkowej.

Okres oczekiwania na zwrot podatku zależy od wielu czynników, ale średnio ten czas wynosi trzy miesiące. Chociaż może się zdarzyć, że sprawa zostanie załatwiona szybciej ( 4-6 tygodni) albo później (nawet do sześciu miesięcy). Osoba, która chce skorzystać z usług firmy może wypełnić wniosek online.

Tax-Pol – dziś 21.05.24 – oferta promocyjna. Kliknij

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Tax-Pol - opinie użytkowników:

 1. ktoś już skorzystał i zechce podzielić się doświadczeniami?

 2. Ja korzystałem i po poprzednich przygodach z ich konkurencją jak dla mnie są najlepsi. Składam papiery przez internet, prowizja niska, obsługa profesjonalna i fachowa, czekałem krótko na zwrot. Szczerze to inne firmy powinny się uczyć od Tax-Pol.

 3. ale jaja, naprawdę pomogli mi odzyskac podatek za prace w anglii i nie wzięli za to wcale tak dużo, początkowo chciałem skorzyustać z pomocy prywatnej osoby, której ogłoszenie znalazłem, ale chciał dużo za swoją pracę a tutaj prawie darmo i kaska wpadła na konto

 4. Nie wiem czy są profesjonalni i jaka prawda w tej ich całej historii firmy, ale wiem jedno, kase za robote w Niemczech rozliczyli, dostałem zwrot, wiec nie narzekam

 5. A ciężko jest się rozliczyć z takich podatków w tym tax-pol bo ja tez musze to zrobiuc trochę robiłem na wyspach.

 6. w zasadzie wysyła się tam na stronie taki formularz i czeka na kontakt, do mnie kolejnego dnia się zgłosili, podaje się im reszte danych i już, sami załatwiają co trzeba. Nie wiem, może da się to taniej zrobić, ale na pewno jest szybko wiec to na plus.

 7. wlasnie z tym czekaniem na ich konbtakt to jakaś lipa bo wysłałem formularz i 4 dni czekałem, ale cisza, w końcu sam tam zadzwoniłem i ochrzaniłem to machina kurna ruszyła…nie powiem, rozliczyli mnie szybko i pieniądze też dostałem, ale zachowali się mało profesjonalnie

 8. Dla mnie najważniejsze e dostałem zwrt podatku z anglii, tyle mogę powiedzieć i nie narzekam.

 9. fajnie ze nie trzeba nigdzie latac, wszystko zalatwia się przez neta, kasa przychodzi na konto wiec jest ok, nie wiem czy są profesjonalni, nie znam się na tym, ale odniosłem wrażenie ze tak faktycznie jest.

 10. Tax-Pol – dziś 21.05.24 – ceny promocyjne. Kliknij

 11. Ja polecam, szybko, tanio i w zasadzie online 

 12. Taaa? niby gdzie tak szybko? od momentu wysłania formularza to zakończenia sprawy ze 3 tygodnie minieły…rok wcześniej się rozliczałem to faktycznie nie było problemów, a teraz…może pecha miałem po prostu, ale rysa pojawiła się na ich reputacji.

 13. Ja też nie polecam, po miesiącu łaskawie wzieli się za moje rozliczenie i jeszcze coś im brakowało,masakra a jak bym sie nie odezwała to kto wie kiedy by zauważyli że brakuje mi jakiegoś papierka,masakra żałuje że zmieniłam firme bo tak niby zachwalali,nie polecam

 14. ja czekam na zwrot od końca lutego brak mi już cierpliwości i słów ,nie polecam ponad pół roku już minęło czy dałem się oszukać zobaczymy czekam do końca miesiąca i idę na policję bo nawet nie odpiszą łaskawie co się dzieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *