Walutomat.pl – czy warto dać mu szansę?

walutomatWalutomat jest serwisem oferującym możliwość wymiany waluty. Portal jest własnością spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Revelco, która świadczy innowacyjne usługi za pośrednictwem Internetu. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Poznaniu.

Walutomat na rynku istnieje od czterech lat. Serwis umożliwia użytkownikom wymianę miedzy sobą. Portal swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw (muszą być zarejestrowane w Polsce).

Osoba lub przedsiębiorstwo, które chce wymieniać pieniądze musi posiadać konta bankowe w walutach, w których zamierza wymieniać pieniądze np. jeżeli chce się wymienić dolary amerykańskie na złotówki to trzeba posiadać konto w dolarach oraz złotówkach.

Żeby korzystać z usług Walutomatu trzeba najpierw zarejestrować się w serwisie wypełniając formularz swoimi danymi. Następnie należy potwierdzić swoje dane wpisując kod otrzymany w SMS-ie. Kolejnym krokiem potrzebnym, żeby móc wymieniać waluty jest zasilenie swojego wirtualnego portfela na Walutomacie.

Serwis przyjmuje przelewy z każdego polskiego banku. Po zasileniu portfela można już wymieniać gotówkę. Zlecając wymianę należy podać walutę, jaką chce się sprzedać i walutę, jaką chce się kupić oraz określić, jakiego kursu wymiany się oczekuje.

Wymiana następuje zaraz po złożeniu zlecenia, jeżeli zaś nie ma ofert, które spełniałyby dane warunki, trzeba poczekać aż takie oferty się pojawią. Po realizacji zlecenia można wypłacać pieniądze z portfela na swoje konto bankowe.

Walutomat.pl - opinie użytkowników:

  1. a ja mam pytanie ile trwa cała procedura wymiany waluty? czy jest szansa ze w ciągu jednego dnia otrzymam wymienioną walutę czy nie ma takiej możliwosci raczej? no i drugie pytanie czy jest to bezpieczne? Wymieniał ktos?

  2. ..nie korzystajcie z Walutomat.pl.Po wysłaniu testowo 100 CHF dopiero po osobistej interwencji zaksięgowano walute na moje konto ale po drodze ubylo 13 CHF i zaksięgowano 87CHF.Jezeli Walutomat pobirea 2% dla siebie to gdzie podziala się reszta.Zaczalem korzystac z innego kantoru internetowego i w 4 dni milem zlotowki na koncie w Polsce.

Strona Walutomat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>