Transferwise – serwis do tanich przelewów pieniężnych z zagranicy. Wart skorzystania? Wasze opinie

[kkstarratings]Mieszkasz poza granicami Polski, ciężko pracujesz i każdego miesiąca przelewasz swojej rodzinie do kraju pieniądze? Zapewne więc już dawno zaważyłeś, że rocznie na takich przelewach bankowych tracisz mnóstwo pieniędzy.

Jeśli natomiast nie zwróciłeś na to uwagi, to polecamy przejrzeć sobie koszty transferów pieniężnych z ostatniego roku i podsumować te kwoty.

Nie trzeba się jednak godzić z wysokimi cenami przelewów walutowych. Można skorzystać bowiem z usług specjalistycznych serwisów zajmujących się transferem pieniędzy do różnych krajów.

Jak przesłać pieniądze do Polski? Odwieczny problem rodaków za granicą

Opłaty pobierane przez banki przy przelewach walutowych najczęściej są naprawdę wysokie. Często banki doliczają sobie koszty, które tak naprawdę trudno zrozumieć. Po pierwsze mamy tutaj prowizje za przewalutowanie. Do tego wysokie koszty przelewu, który ma dotrzeć w krótkim czasie. Problemem jest także kurs wymiany. Banki zarzekają się, że stosują uśrednione kursy z danego dnia, ale jeśli ktoś robi takie przelewy to wie, że są one i tak zawyżone. Bank może więc oferować pozornie niską prowizję za przelew, a zarabiać sobie później na kursach wymiany.

Za granicami naszego kraju pracuje mnóstwo Polaków, którzy nierzadko każdego miesiąca przelewają pieniądze do swoich rodzin w kraju. Jeśli przelewy są duże, kwota prowizji drastycznie rośnie, a w zestawieniu rocznym pewnie spokojnie uzbierało by się na podróż samolotem w obie strony do rodziny, i to w wysokiej klasie. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się portal Wise.com (dawne transferwise.com). Specjalizuje się on w realizacji przelewów międzynarodowych, chwaląc się bardzo niskimi i przejrzystymi opłatami.

Co to jest i jak to działa?

strona wise.com

Zasada działania tego systemu jest bardzo prosta. Na stronie należy założyć swoje konto użytkownika, a następnie je zarejestrować. Po wykonaniu tego już można dokonywać pierwszych przelewów. Użytkownicy mają przydzielony indywidualny numer rachunku, na który trzeba przesyłać pieniądze.

Przelewów nie robi się bowiem z własnego rachunku bankowego. Po zleceniu wykonania przelewu należy wskazaną wcześniej kwotą zasilić swoje konto. Środki finansowe zostaną z niego pobrane, przewalutowane i przesłane na wskazany rachunek odbiorcy.

Firma na pewno może pochwalić się dużym doświadczeniem oraz wieloletnią obecnością na rynku. Gwarantuje ona także swoim klientom wysoki poziom bezpieczeństwa. Jak można dowiedzieć się ze strony, system jest odpowiednio zabezpieczony, w tym przede wszystkim same transakcje. Portal gwarantuje także bezpieczeństwo związane z przechowywanymi na serwerze danymi osobowymi.

Co bardzo ciekawe, portal oferuje możliwość nie tylko zrobienia przelewu, ale także jego odbioru z jakiegoś zagranicznego rachunku. Pieniądze trafiają na wirtualne konto i w każdej chwili można je wypłacić na swój rachunek bankowy. Na chwilę obecną przelewy można wykonywać do 71 krajów, a odbierać od 49 państw i lista ta stale rośnie. Wise obsługuje przy tym łącznie aż 49 walut z całego świata.

Wise.com vs klasyczne przelewy bankowe – różnice

Choć banki chwalą się, że przelewy walutowe idą nie dłużej, jak do 3 dni roboczych, to jednak nierzadko czeka się dużo dłużej. Wspominaliśmy już wcześniej o zawyżonych kursach wymiany walut, jak i o wysokich prowizjach, które czasem bardzo trudno zrozumieć. Najgorsze jest to, że bank nie informuje wprost o opłatach. O tym, ile faktycznie pieniędzy zniknie z konta, najczęściej dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy wyślemy już przelew.

W przypadku Wise.com sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tutaj przelew, a w zasadzie związane z nim opłaty, wyglądają następująco:

 • jedna prowizja od przelewu, której wielkość jest widoczna jeszcze przed dokonaniem transferu pieniężnego;
 • przewalutowanie po uśrednionym kursie z chwili, w którym przelew jest realizowany (firma gwarantuje taki kurs aż przez 54 godziny od zlecenia wykonania przelewu);
 • brak ukrytych opłat dodatkowych;
 • możliwość zlecenia standardowego przelewu lub ekspresowego za dodatkową opłatą, w tym z karty kredytowej.

Szybkie przelewy, szczególnie te z karty kredytowej, docierają do odbiorcy praktycznie natychmiast, niezależnie od tego skąd i dokąd są przesyłane pieniądze.

Aktualne koszty przelewów

Jeśli interesują Was koszty realizacji przelewów poprzez ten system, to niestety musicie samodzielnie zajrzeć na portal. Już na głównej stronie widoczny jest prosty w obsłudze kalkulator. Wystarczy wykonać symulację, a więc wprowadzić walutę nadawcy oraz walutę odbiorcy, a następnie kwotę. Wyliczenie dokładnie pokazuje wszystkie opłaty, jak i kwotę, która fizycznie znajdzie się na rachunku odbiorcy.

Dlaczego nie możemy napisać o kosztach? Gdyż te zależne są od tego, jaką kombinację krajów oraz walut wybierzecie. Możemy jednak zaprezentować aktualne koszty kilku standardowych przelewów realizowanych przez Polaków mieszkających na obczyźnie. Prowizje wyglądają więc następująco:

 • funt brytyjski – złotówka 0,39%;
 • euro – złotówka 0,39%;
 • dolar amerykański – złotówka 0,43%;
 • dolar kanadyjski – złotówka 0,58%;
 • złotówka – funt brytyjski 0,41%

Oczywiście są to prowizje związane z przelewem standardowym, realizowanym za pośrednictwem wirtualnego konta użytkownika.

Weryfikacja użytkownika

Użytkownicy tego portalu muszą się liczyć z tym, że może być potrzebna dodatkowa weryfikacja konta. Będzie ona niezbędna wtedy, gdy poprosi o to sama administracja. Nie jest to jednak nic strasznego. Weryfikacja polega po prostu na przesłaniu zeskanowanego lub sfotografowanego dokumentu tożsamości. Widoczne na nim dane muszą zgadzać się z tymi, które były wprowadzone podczas rejestracji konta użytkownika.

Żadna dodatkowa weryfikacja, za wyjątkiem standardowego potwierdzenia swojego adresu e-mail, nie jest wymagana. Nie ma więc między innymi konieczności dokonywania weryfikacyjnych przelewów z własnego rachunku bankowego.

Jak przeprowadzane są ewentualne reklamacje?

Gdyby z jakichś powodów pojawiły się problemy z realizacją przelewu, można taką operację reklamować. Aby to zrobić wystarczy wysłać wiadomość elektroniczną pod adres [email protected]. W wiadomości należy wskazać numer swojego konta w serwisie, numer reklamowanego przelewu oraz oczywiście opis swojej reklamacji.

Opinie

Firma pod kątem wizerunkowym prezentuje się naprawdę wiarygodnie. Zbiera ona między innymi mnóstwo pozytywnych opinii na stronie Trustpilot, co już bardzo dobrze o niej świadczy. Co ważne, firma dynamicznie rozwija się już od ponad 8 lat. Tak długa obecność na rynku naprawdę sprawia, że można okazać jej swoje zaufanie.

Czy warto korzystać z serwisu Wise.com?

Naszym zdaniem każda opcja zaoszczędzenia na kosztach przelewów walutowych jest godna uwagi. Wise to jeden z wielu portali tego typu, które działają w internecie, ale naszym zdaniem na pewno jeden z tych bardziej zaufanych. Być może nie warto się tym interesować, gdy przelewy walutowe robi się od przypadku do przypadku. Przy częstym ich zleceniu każdy jednak szybko zauważy, jak dużo pieniędzy można zaoszczędzić.

Click to rate this post!
[Total: 45 Average: 3.4]

Wise.com - opinie z forum:

 1. W sumie to zapowiada się dość interesującego ten system do robienia przelewów walutowych. Nie ukrywam, że od pewnego czasu często robię takie przelewy i w moim banku niestety ceny są mega wysokie. Z drugiej jednak strony mam trochę obawy przed korzystaniem z takich miejsc, byłoby miło jakby pojawiły się tutaj jakieś opinie od ludzi, którzy naprawdę korzystali z tego systemu i mogą coś na jego temat powiedzieć 😉 dajcie znać.

  1. jakiego banku używać w Polsce by przelać minin tam pieniądze? Bez problemów.

 2. Wiecie może czy istnieje jakiś oddział transferwise Polska i można się skontaktować z działem obsługi klineta w naszym języku? Ten angielski to mega bariera dla mnie, praktycznie nic nie kumam z tego co na stronie, a tłumacz tak przekłada językowo tę stronę że i tak dalej nić nie czaję 😛

 3. Hehe, no i co, pokazuja wszystkie opłaty i tyle? Znaczy się nie jest u nich taniej niż w innych firmach tylko nie ukrywają tych opłat???? Jak tak to troszku lipka według mnie 😛

  1. Porównaj: koszt wysłania 100$ z konta bankowego, za daleką granicę (po podliczeniu wszystkich kosztów) to w przybliżeniu 160 PLN (około 42$), a tutaj niecałe 6 PLN. Cóż, nie jest to zbyt skomplikowana matematyka.

 4. No no, może nareszcie będzie więcej pieniędzy dla mnie zostawało po tych walutowych przelewach, jak można w ogóle tak kosić ludzi…ciekawi mnie jak tu wygląda kwestia opłat, ktoś wiel ile to ogólnie kosztuje?

  1. Ja właśnie założyłem sobie konto i wysłałem na próbę 1000 DKK na swoje polskie konto. Niemiałem problemu z niczym. Niewiem tylko jaką maksymalną sumę mogę przelać bez dodatkowych weryfikacji. Może ktoś wie?

 5. Ja rozumiem, że korzystacie wszyscy z komputerów bez monitorów o_O przecież jak byk na głównej stronie wywalony jest ogrtomny kalkulator, wpisuje się kwote przelewu, wybiera waluty i pod tym jest info co ile kosztuje…ludzie, ogarnijcie się trochę…

 6. Ejjjjj, czemu nikt nic nie pisze o działaniu tego portalu ;( chcę skorzystać, ale trochę się boję, dajcie znać proszę co myślicie o tym miejscu.

 7. No, ekstra, tylko nie ma żadnych informacji jak wysłać pieniądze przez transferwise…nie każdy jest biegły z angielskiego, może ktoś po króce opisać co i jak tam trzeba robić???

 8. Hejaaa, ludki orientujecie się czy za samo posiadanie zarejestrowanego konta użytkownika trzeba tutaj płacić? Regulminy są po angielsku i nie chcę się w coś władować dlatego proszę pilnie o odpwiedź, bardzo mi zależy.

 9. Hmmm, i dalej nie kumam co to jest transferwise ;| tyle słow, a ja nie wiem o co biega, znaczy się co w końcu, mają taniej niż inni czy nie? Bo samo pokazywanie wszystkich koszów to według mnie trochę za mało.

 10. Fajnie jakby wszystkie firmy szły za przykładem i przestały robić ludzi w balona…musze skorzystać, choć nie ukrywam, że chętnie bym wcześniej poczytał opinii innych, ale coś nikt nie kwapi się do pisania :/

 11. Mm jakiś problem z rejestracją swojego konta, nie działa przycisk wysyłający ten wypełniony na stronie formularz./ Pomocy!!!!

 12. Napisz do nich a nie tutaj wylewasz swoje żale, masz na stronie działa z kontaktem, może mają jakiś problem ze stroną i tyle.

 13. Witam, ile dokładnie wynosi prowizja od przelewów z UK do PL? Ktoś orientuje się może?

 14. No no, dobry kurs funta mają z tego co widzę, ciekawe tylko ile sobie doliczają potem do samego przelewu? Prowizja jest w jakiejś stałej kwocie, orientujecie się może????

 15. Coś mi tu brzydko pachnie kurde. Założyłem swoje konto i teraz chcą ode mnie jakiś skan dokumentu, dziwna sprawa, po co im takie dokumenty????? Sporo ostatnio czytam o różnych oszustwach i trochę się obawiam przesyłać takie informacje. Mógłby ktoś z łaski swojej w końcu napisać coś o tej stronie??? Wchodzę tu regularnie i same bzdety, a żadnych konkretów :/

  1. Zeby zweryfikować dane dla wydania karty debetowej

  2. Dobra rada – załóż w swoim banku wirtualną kartę płatniczą Visa (jest to typ karty Pre-Paid), zasilasz ja tylko kwotą jaką potrzebujesz i dokonujesz przelewu z karty bez obawy, że TransferWise będzie potrzebował skanu twoich dokumentów, lub też w przypadku ataku hakerskiego karta przeważnie jest pusta, a zasilana tylko w razie konieczności. Przelew z karty przez TransferWise działają bez zarzutu.

 16. Jak mniemam idzie o weryfikacje Twoich danych i tyle, zresztą na stronie masz mase info, poczytaj sobie co i jak…

 17. Noooo, jakbym lepiej angola znał to pewnie bym ogarnął sam :/

 18. Najbardziej mnie tutaj interesuje chyba to czy transferwise jest bezpieczny, inne systemy mają swoje gwarancje zwrotów kasy w razie problemów, a tutaj nie widze info na ten temat. Coś pominąłem przeglądając stronę?

 19. Za nic nie mogę zrobić przelewu…wywala mi jakiś komunikat którego nie rozumiem i dupa…to działa w ogóle czy jakaś ściema? Czemu nikt się nie wypowiada o tej stronie?

  1. Mój mąż też nie mógł zrobić przelewu jeszcze tydz. Temu a dziś poszły pieniądze bez problemu. Uda się na pewno.

 20. Panowie i panie, ważne pytanie 😛 jak zrobić przelew na transferwise? Muszę się gdzieś rejestrować, podawać jakieś wrażliwe dane? Nie wiem, nerke im oddać? 😛 napiszcie kurde w końcu coś ciekawego o tej stronie.

 21. Myślę, że chętnie bym skorzystał jakby w końcu znalazł opinie o transferwise, ale oczywiście nikt się nie kwapi do napisania, a w sieci nic nie mogę znaleźć :/

  1. Ja wysłałem i wszystko ok o 11 zrobiłem przelew a kaska w PL była o 20

 22. Korzystam z ich uslug ponad 2 lata
  Przelewa z uk do pl i czasem z pl do uk.
  Mam dopisane oba konta UK/PL do TransferWise i wyglada to tak
  na glownej stronie macie tj ktos juz pisal przelicznik przy wpisaniu kwoty np 1000gbp nizej pokaze wam jaki jest kurs gwarantowany i ile dostaniecie w zlotowkach i przed koncowym przelewem pisze ile was wyniesie oplata transferwise.
  PRzy platnosci karta pieniadze na koncie w pl mam w przeciagu godziny. Jezeli robicie do nich przelew na konto to operacja potrwa dobe. Odnosnie dokumentow tak wysylaja czasem prosbe o potwierdzenie tozsamosci tj miala ja.

 23. mam pytanie. Jak wygląda ta procedura odbioru pieniędzy za zagranicznego konta? Muszę nadawcy podać numer tego swojego konta na portalu, tam przychodzą pieniądze i potem przelewam na swoje konto bankowe? W ogóle mogę też zlecić, żeby taki przelew dotarł do mnie bezpośrednio na rachunek karty?

 24. Witam wszystkich. Ktoś orientuje się, czy są jakieś miesięczne albo roczne limity kwotowe związane z dokonywaniem przelewów?

 25. ogólnie wygląda to super, ale pytanie ile czasu idzie przelew na to konto w tym systemie, które muszę zasilić? Ktoś wie???

 26. Czy mžna wysłać pieniądze do rosji na adres?

 27. Bardzo łatwe przelewy wczoraj o 22 w niedziele wysłałem hajs do kolegi za granicą bezpośrednio na jego konto koszt najniższy jaki dane było spotkać mi w tego typu usługach i pieniądze bez problemu dotarły dnia następnego o 11 na konto kolegi. Potem wysłałem jeszcze jeden przelew i dotarł po kilku godzinach.

 28. Nie widzę tu żadnej informacji nt. tego, jak pobrać otrzymane pieniądze z konta w transferwise, np. przesłać je na swoje konto bankowe, jakie są prowizje za taki transfer itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *