Mbank – czy warto założyć konto?

Mbank – czy warto założyć konto?
5 (100%) 1 vote
Strona mbanku
Strona mbanku

mBank jest pierwszym bankiem wirtualnym i za razem największym, który prowadzi działalność w Polsce. Ponadto jest trzecim pod względem wielkości bankiem detalicznym działającym na rynku polskim. Swoją działalność mBank rozpoczął trzynaście lat temu w Łodzi. Bank wchodzi w skład BRE Banku S.A., który działa na rynku finansowym od dwudziestu pięciu lat.

mBank rok po rozpoczęciu działalności osiągnął miliard depozytów. W 2002 roku z usług banku korzystało sto pięćdziesiąt klientów. Rok później powstał pierwszy kiosk w Łodzi. W 2004 roku mBank poszerza swoją działalność o kredyt gotówkowy.

Następnie pojawia się usługa eMakler i mBank mobile. Od 2007 roku ofercie banku są ubezpieczenia komunikacyjne. W 2008 roku bank wprowadza karty chipowe, następnie lokaty strukturyzowane oraz kredyt na telefon. Jak pokazują statystyki w ciągu dnia na stronę banku zagląda czterysta tysięcy klientów, a w ciągu godziny przybywa około 30 klientów mBanku.

Bank swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw. Dla klientów indywidualnych bank ma w swojej ofercie pięć kont osobistych: eKonto, eKonto z premią (minimalne wpływy pieniężne to 1000 złotych), eKonto dla młodych (dla osób w wieku od 18 do 26 lat), eKonto dla młodych z premią (minimalne miesięczne wpływy to 500 złotych) oraz izzyKonto (dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat).

Ponadto klienci indywidualni mogą założyć konta oszczędnościowe: eMax 1% (nie ma wymaganego minimalnego salda) oraz eMax Plus. W ofercie dla przedsiębiorstw mBank ma konto rozliczeniowe, konta oszczędnościowe mBiznes max oraz Biznes Plus oraz cztery konta walutowe. Wszystkie formalności związane z zakładaniem konta można załatwić online.

Mbank - opinie użytkowników:

  1. a co z kontem firmowym? oplaca sie? ile kosztuje jego utrzymanie itp. mogłby ktos konkretnie napisac? wiem wiem, ze na stronie wszystko pisze ale chodzi mi o to jak to wyglada w praktyce;p nie ma dodatkowych oplat?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz